Zamieszkaj w Centrum!

Stylowa inwestycja w centrum miasta

Opis inwestycji

Line

Apartamenty Poznańska 25 - to nasza nowa inwestycja budowana w ścisłym centrum miasta, która wraz z poprzednim projektem przy Poznańskiej 24 tworzy spójną całość. Budynek położony jest pomiędzy ul. Poznańską oraz ul. Grudziądzką, posiadając wejścia zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Wejścia dla mieszkańców są specjalnie wydzielone. Nasi projektanci postarali się aby budynek łączył cechy nowoczesnego budynku, nawiązując jednocześnie do kamienicznej zabudowy.

Grupa projektantów i architektów bardzo długo pracowała by powstał budynek, który będzie łączył w sobie nowoczesność oraz nawiązanie do otaczającej go kamienicznej zabudowy. Efektem naszych prac jest bryła, która znakomicie wpasowuje się w klimat starówki. Połączenie szkła i cegły, nadają elewacji niepowtarzalny styl, elegancję i prestiż. Nie zapomnieliśmy także o nowoczesnych, podnoszących standard i komfort rozwiązaniach. Budynek posiada ekskluzywnie wykończony hall, cichobieżną windę oraz okna o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej. Każdy apartament wyposażony został w klimatyzację oraz drzwi antywłamaniowe.

Nowoczesność z nutą klasyki

Line

Budynek pełni funkcję mieszkalno-usługową. Składa się z 4 kondygnacji nadziemnych oraz 1 podziemnej. Na poziomie -1 znajduje się hala garażowa z miejscami postojowymi. Część usługową stanowią lokale użytkowe, mieszczące się na parterze od strony ul. Poznańskiej oraz Grudziądzkiej. Budynek posiada 14 lokali usługowych tworzących pasaż handlowy łączący obie sąsiadujące ulice. Część mieszkalna to luksusowe apartamenty o zróżnicowanych układach oraz powierzchni, dzięki czemu każdy znajdzie apartament dopasowany do własnych potrzeb. Projektanci zadbali, aby wszystkie apartamenty cechowały się niebywałą funkcjonalnością przy zachowaniu optymalnego metrażu.

Bezpieczna lokata kapitału

Inwestycje w nieruchomości mieszkalne należą do jednych z bardziej dochodowych przedsięwzięć jakie możesz podjąć zarządzając swoim majątkiem. Jednak zanim je rozpoczniesz, warto zapoznać się z podstawowym wskaźnikiem finansowym, który determinuje ich opłacalność, a mianowicie rentownością najmu. Położenie, standard oraz układy naszych mieszkań z całą pewnością przyczynią się do stworzenia własnej i niepowtarzalnej przestrzeni życiowej każdego nabywcy. Bez wątpienia wszystkie atuty inwestycji Apartamenty Poznańska 25 sprawią, iż każdy apartament znajdzie najemcę, a lokata kapitału zacznie szybko przynosić oczekiwany zysk.

Miejsce z bogatą historią

Line

Obszar działki Poznańska 25 znajdował się na terenie historycznego Przedmieścia Poznańskiego, powstałego już pod koniec XIV w. W sąsiedztwie jeszcze do roku 1826 znajdowała się Brama Poznańska, której przedpolem jest dziś Wełniany Rynek. Pierwotnie była to duża parcela na rzucie zbliżonym do trapezu, między dzisiejszą ul. Św. Trójcy i do ul. Poznańską. W okresie I Rzeczypospolitej właścicielką była Agnieszka Miniszewska (zd. Duszyńska), która odziedziczyła majątek po ojcu Adrianie. W 1784 r. nabywcą był dworski radca sądowy Christoph L. P. Strümpffler. Rok później grunt podzielono między Walentego i Andrzeja Kalinowskich, z rodu farbiarzy tkanin.
W 1846 bydgoska gmina kościoła staroluterańskiego wybudowała na działce Kościół. W 1881 swój debiut jako budowniczy Bydgoszczy, zaliczył tu sam Józef Święcicki. Młody Józef, będą w spółce ze swoim ojczymem, od którego pobierał nauki, projektował wtedy niewielką rozbudowę świątyni w postaci nowego wejścia do niej. W okresie II Rzeczypospolitej parafia w Bydgoszczy należała do Kościoła Ewangelicko-Luterskiego w Polsce Zachodniej. W 1945 władze przekazały świątynię parafii ewangelicko-augsburskiej. Z biegiem lat stan techniczny budynku znacznie się pogorszył, a żadna z użytkujących go wspólnot religijnych nie dysponowała funduszami na remont generalny. W 1969 władze państwowe zamknęły kościół i doprowadziły do jego rozbiórki. W 2017 roku na zlecenie Rodźko Dewelopment zostały przeprowadzone badania archologiczne, dzięki którym zabezpieczono pozostałości dziejów tego miejsca i sporządzono szczegółową dokumentację. O pracach pisała m.in. pomorska.pl, bydgoszcz.wyborcza.pl

W sercu miasta, na wyciągnięcie ręki

Line

Poznańska 25 - to lokalizacja, która trafia w potrzeby osób w każdym wieku. Stary Rynek, Wyspa Młyńska, Opera Nova, szkoły, sklepy, restauracje, tereny rekreacyjne, centra handlowe ... wszystko w zasięgu ręki! Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, inwestycja jest doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami miasta. Życie w ścisłym centrum Bydgoszczy nabiera nowej jakości, gdy wszystko czego nam trzeba jest w zasięgu 5 minut spaceru. To wszystko dla Ciebie dostępne już teraz!

Planowane zakończenie inwestycji II kwartał 2021

Napisz lub zadzwoń do działu sprzedaży Rodźko Dewelopment i wybierz dla siebie wymarzony apartament.